• Sıcak iklim çimleri arasın da gölgeye dayanıklılığı en yüksek çim çeşididir.Gün de 2-3 saatlik direk ya da dolaylı ışık alan alanlar da çim dokusu oluşturur. Güneşli ve yarı gölge alanlarda da mükemmel performans gösterir.Çok derin kök yapısı oluşturabilen bir çeşit olmasına rağmen kaba yaprak dokusuna sahip olduğundan özellikle futbol sahalarında ve bazı peyzaj alanlarında fazla tercih edilmemektedir.

St. Augustine Çim Türünün Avantajları

  • Yabancı ot gelişimini engeller, gölge alanlara en dayanıklı sıcak iklim çim türüdür, sıcak mevsimde düşük miktarda su ve gübre ihtiyacı vardır,aşırı sulamadan olumsuz etkilenir. Hastalık ve zararlılara dayanıklı bir türdür, yaz aylarında seyrek biçim isteği vardır, talep edilen homojen çim görüntüsü alınmaktadır.

St. Augustine Hakkında Kısa Bilgiler;

  • Diğer türlere göre geç  dormant (kış uykusu) olmaktadır. Sadece fide ile uygulanır, ilkbahardan itibaren yaz sonuna kadar fidelerin dikimi önerilir. Düzenli bir gübre ve sulama programına tabi tutulduğunda 6-8 ay içerisin de alanı kaplar, alanı kapladıktan sonraki dönemlerde su ihtiyacı hafta da 2-3 gün ile sınırlıdır.