• Ortalama yıllık sıcaklığı 20-25 derece civarında olan her yerde yetişebilir. Sıcaklık derecesinin bu ortalamadan 5-7 derece düşmesi halinde çimintoprak üstü sararır. Çok ince ve küçük olan tohumlarınınl gramı yaklaşık 3.300-4.000 adettir. Hemen hemen her toprakta yetişebilir. Drenajı iyi, bol gübreli, orta bünyeli topraklarda iyi gelişir. Diğer tarafta ağır bünyeli topraklar ile kumlu kıyı kısmında, alkali topraklarda ve pH’sı 5.5 olan fazla asit topraklarda da yetişebilir.
  • Bermuda grass sıcağı ve tam güneşi sever. Gölgeden hoşlanmaz. Gölge yerlerde ince, uzun ve zayıf bir doku kazanır. Normal sulama rejiminin yansı kadar sulamaile de yeterli güzellikte çim dokusu oluşabilir.
  • Yazaylarında gelişmesi sıcaklık, sulama ve gübrelemeye paralel olarak hızlı olur. Bol gübre ve iyi biçim ile çok yeşil ve düzgün çim yüzey yapar. Üzerinde dolaşma yoğunluğuna bağlı olarak yılda 5-10 kez gübre uygulanır. Yazın gelişme devresi süresince nemisever. Uzun ömürlü ve dayanıklı yapısıyla gösterişli bir çim yüzey yapar. Kısa biçime dayanıklıdır.
  • Kışıntoprak sıcaklığının 15 derecenin altına düşmesiyle birlikte rengi yeşilden sarıya doğru bir değişim gösterir. Bu değişim akdeniz kıyısında kasım ayından nisan ayı ortasına kadar devam eder. Çim bu devrede uyku halindedir. Hiçbir gelişme göstermez. Hava sıcaklığının artmaya başlaması ile birlikte tekrar yeşerir.